Sequent 24.11

Systemy instalacji gazu » Sequent 24.11

Innowacyjny i najnowocześniejszy system sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej do samochodów 3 - cylindrowych wyposażonych w sekwencyjny wtrysk benzyny. Porównywalnie jak we wcześniejszych systemach BRC typu SEDUENT, zastosowano elementy niezawodne, takie jak: Reduktor Genius MB wyposażony w czujnik temperatury wody, listwę RAIL z czujnikiem ciśnienia gazu oraz wtryskiwaczami BRC nowego typu, który cechuje bardzo duża dokładność oraz szybkość wtryskiwania gazu oraz nową centralę gazową SQ 24.11 i przełącznik Micro.

Głównym segmentem SEQUENT 24.11 który odpowiada za poprawną i skuteczną pracę instalacji gazowej jest nowa centrala gazowa Sil 24.11. Poprzez odpowiednie oprogramowanie, oraz ścisłą współpracę z centralą benzynową, steruje całym procesem wtrysku LPG. Zapewnia to pełne sekwencyjne przełączanie wtryskiwaczy gazowych.

Centralę tą wyposażono w zupełnie nowe funkcje:

Funkcja VSR - podczas jazdy na gazie umożliwia ona dotryskiwanie niewielkiej dawki benzyny. Celem tego typu zastosowania jest zabezpieczenie gniazd zaworowych przed wypaleniem w samochodach zmagających się z tym problemem.

Funkcja Warm Up Injector - przed pierwszym przełączeniem się na gaz podgrzewa wtryskiwacze w czasie pracy silnika na benzynie - dotyczy to pracy na zimnym silniku.

Funkcja START&STOP - stworzona z myślą o samochodach fabrycznie wyposażonych w funkcję STOP&GO. Umożliwia zredukowani zużycia paliwa, oraz emisji spalin podczas postoju na skrzyżowaniach na wyłączonym silniku i ponowne jego uruchamianie od razu na gazie. Idealnie zintegrowany system gazowy z benzynowym sprawia, że nie ma różnic pomiędzy jazdą na gazie a jazdą na benzynie. Mamy też całkowitą kontrolę nad emisją zanieczyszczeń dzięki zapewnieniu optymalnych warunków pracy katalizatora - system spełnia normy emisji spalin EURO IV i V.