Sequent Direct Injection

Systemy instalacji gazu » Sequent Direct Injection

System SEQUENT DIRECT INJECTION (SOI) jest przeznaczonym do samochodów 4 - cylindrowych z silnikiem turbodoładowanym oraz wolnossącym z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Jest on schematem sekwencyjnego wtrysku gazu w fazie lotnej i został opracowany indywidualnie i specyficznie dla danego typu silnika. Ważne i zalecane jest, by przed montażem sprawdzić oznaczenie silnika oraz sterownika benzynowego.

Innowacyjnym segmentem w tym systemie jest centrala sterująca SOI, która łączy w sobie funkcję emulacji oraz okresowego włączania wtryskiwaczy benzynowych. Procedura ta zapobiega ich uszkodzeniu poprzez chłodzenie wtryskiwaczy benzynowych. W systemie zastosowano też okablowanie SDI, przełącznik sensorowy SOI, wtryskiwacze BRC wraz z listwą RAIL, oraz Reduktor Genius MB lub Genius Max. By zaprogramować system SDI należy wgrać gotową mapę opracowaną specjalnie dla danego typu silnika.

SDI steruje wszystkimi fazami pracy silnika, począwszy od wolnych obrotów, a skończywszy na pracy w skrajnych warunkach. Takie rozwiązanie zapewnia silnikom maksymalny poziom kompatybilności dla każdego rodzaju paliwa. System ten wyróżnia się również swobodą obsługi oraz dużą niezawodnością, a to dzięki automatycznemu przełączaniu się z benzyny na gaz, które następuje po osiągnięciu przez silnik odpowiedniej temperatury pracy. System SDI spełnia normy emisji spalin EURO IV.